Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Wielka Racza zdobyta!

Trzeci dzień wyścigu miał być najtrudniejszy. Od rana padał deszcz, co zapowiadało ciężki etap. Już pierwszy podjazd na Ochodzitą wyselekcjonował grupę faworytów. Tak jak w dniach poprzednich obserwowaliśmy na czele zawodników JBG-2, Sebastiana Szraucnera, duet z Algida Kross Centrum Rowerowe, a także zawodników z Czech, Danii i Rosji. Na końcówce podjazdu pod Ochodzitą tempo narzucił Sebastian Szraucner mocno naciągając grupę.

_18K1600
 
Po odcinku zjazdów na uczestników czekał podjazd na Wielką Raczę, właśnie ta góra sprawia, że dzisiejszy etap nosi miano królewskiego. Na ostatnim bufecie na czele wyścigu zameldowała się już tylko trzyosobowa grupa: Adrian i Piotr Brzózka oraz Sebastian Szraucner, Patryk Piasecki tracił do nich około 2 minuty. Około 5 minut za nim jechał Rosjanin Alexei Pichugin. Właśnie w takiej kolejności zawodnicy dotarli do mety. Dziś dla odmiany to Adrian Brzózka został zwycięzcą etapu przed swoim młodszym bratem.

_18K1839
 
W  rywalizacji kobiet, kolejność na mecie taka sama jak wczoraj, jednak dziś Justyna Frączek straciła do prowadzącej już tylko nie całe 3 minuty. Na pierwszym miejscu tak jak wczoraj Asa Erlandsson, a na miejscu trzecim Hanna Verheles.

_O5B4494