Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

VII edycja Beskidy MTB Trophy

Beskidy MTB Trophy pisze właśnie siódmy rok swojej historii - przy pomocy wybornych szlaków wokół Istebnej w Beskidzie Śląskim. Na przestrzeni lat trasę kultowego wyścigu tworzyły takie punkty charakterystyczne jak: król Beskidu Śląskiego - Skrzyczne, zaskakujący Stożek, wymagający Klimczok, ale także malownicza Czantoria, Rysianka, by nie wspomnieć o windujących wymagania i jednocześnie doznania estetyczne Rycerzowej, Przegibku i Wielkiej Raczy.

 

Beskidy MTB Trophy dużą część swojej „wartości” zawdzięczaja także dzięki swojemu transgranicznemu charakterowi – szczyty czeskich Beskidów, takie jak Javorovy czy Ostry również stanowią o jakości tego przedsięwzięcia. "Już widzę błysk w Waszych oczach rysujący się na samo wyobrażenie koszulki finisher’a – niepowtarzalnego trofeum każdego, kto ukończy 4 dni zmagań. Musicie jednak być świadomi powagi sprawy – ten wyścig kończy góra 60% stojących na starcie dnia pierwszego".Długie i wyczerpujące podjazdy Beskidu Śląskiego podniesione do potęgi przez równie wymagające, ale i dzikie single Pasma Wielkiej Raczy i pomnożone przez urozmaicenie szlaków w Beskidach Czeskich potrafią zweryfikować każdą motywację.
Jeśli wziąć do tego pod uwagę nieprzewidywalność tutejszej pogody to trzeba być upartym jak przysłowiowy „osioł”, aby dostąpić zaszczytu i przywdziać upragniony t-shirt. Wystraszyliśmy kogoś z Was? Niepotrzebnie – kończy aż 60%. Czy znajdziecie się wśród nich przekonacie się wyłącznie stając na starcie 30.05.2013. Zapisy już trwają. Warto wspomieć, że niewątpliwym ułatwieniem w przypadku MTB Trophy jest stała baza zawodów.