Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Gmina Istebna

Gmina Istebna położona jest w południowej części województwa śląskiego. Często jest ona nazywana Trójwsią Beskidzką, bowiem w jej skład wchodzą trzy malownicze wioski rozłożone na stokach Beskidu Śląskiego: Istebna, Jaworzynka i Koniaków. Jest to obszar pogranicza, blisko nam do naszych sąsiadów Czechów i Słowaków, z którymi łączy nas historyczna przeszłość, obecna współpraca i elementy barwnej kultury.

[1004]logo_istebna

Nasza gmina znana jest z kultywowania tradycyjnego rękodzieła – koronki, rzeźby, haftu, snycerki, zwiedzić można tu wiele galerii, pracowni oraz wystaw. Licznie organizowane na terenie gminy imprezy kulturalne, to okazja do kontaktu z żywym folklorem, piękną muzyką, tańcem i strojami regionalnymi. Amfiteatr „Pod Skocznią” znany jest między innymi jako jedna z estrad Tygodnia Kultury Beskidzkiej!  Ważnym elementem tutejszej kultury było zawsze przeżywające obecnie swój renesans pasterstwo oraz budownictwo drewniane, którego przykłady podziwiać można na naszym terenie.

75402184_2703448356374671_6932108848178135040_o

Trójwieś Beskidzka to także piękna przyroda i krajobrazy, których odkrywanie umożliwia gęsta sieć szlaków turystycznych oraz nowoczesna baza rekreacyjno – sportowa, pozwalająca na aktywny wypoczynek. Latem zapraszamy do parku linowego, na ścieżki Nordic Walking, różnego rodzaju boiska sportowe, kort tenisowy, szlaki piesze i rowerowe oraz baseny, zimą natomiast oferujemy nowoczesne wyciągi narciarskie, trasy biegowe i hale sportowe. Gmina Istebna znana jest z międzynarodowych imprez sportowych – wyścigów rowerowych, Biegu o Istebniański Bruclik, biegów przełajowych oraz rajdów pieszych, rowerowych i samochodowych.

74340687_2669446996441474_1023199310285635584_o (1)
 
Każdy znajdzie tu dostosowaną do swoich potrzeb ofertę obiektów noclegowych, mamy, bowiem na swoim terenie zarówno luksusowe ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, przytulne pensjonaty i kwatery prywatne, jak i klimatyczne agroturystyki. Różnorodne restauracje, kawiarnie i pizzernie zapewnią rozkosze podniebienia dla miłośników sztuki kulinarnej i pozwolą na zorganizowanie zarówno kameralnego spotkania towarzyskiego, jak i przyjęcia weselnego.

3
Partner Partner Partner Partner