Diese Seite benutzt Cookies, so dass unser Service kann besser arbeiten. Ich verstehe

Trasy Mouflon Tracks

Pierwszy prawdziwy „Big Gun” od Muflona

_18K0268

Na sam początek wypróbowane drogi, które delikatne wprowadzą Was na odpowiednie miejsce w stawce. Wjazd „od tyłu” na Czarną Górę, a na jej zboczu od strony Międzygórza moment pierwszej próby na naturalnej, płynnym zjeździe. Powrót na szczyt Czarnej Góry - tu czeka pierwszy prawdziwy „Big Gun” od Muflona. „Spływamy” w okolice dolnej stacji wyciągu „Luxtorpeda” skąd wspinamy się do położonego pod szczytem Śnieżnika malowniczego, technicznego traila znanego z 1 etapu „Sudety MTB Challenge” 2019. Kilka kilometrów wytchnienia i ostatni singlowy atak tego dnia. „Pętla Rudka” w swojej najlepszej części doprowadza nas do mety w Stroniu Śląskim.


Dystans Classic
e1png

Dystans Lite
etap 1 lite ciach
Gigantyczna ilość wyprofilowanych nawrotów, zakrętów, delikatnych hopek ...

_18K6039

Ruszamy z Lądka Zdroju, a zaraz po starcie przywita Was kilka kilometrów podjazdu na rozciągnięcie peletonu. Warto zatroszczyć się o odpowiednią prędkość, bo już na 6-tym kilometrze wjedziemy w singiel, który przeplatany niezbyt długimi odcinkami szutrowych i leśnych dróg, będzie nas prowadził do samej mety. Gigantyczna ilość wyprofilowanych nawrotów, zakrętów, delikatnych hopek, mostków. Ciągłe zmiany rytmu sprawią, że nawet Ci gorzej wytrenowaniu wszystkie kilometry i przewyższenia połkną w mgnieniu oka. Zobaczycie wszystko co najlepsze i najbardziej charakterystyczne dla Singletrack Glacensis – niesamowitego, potężnego projektu singli MTB okalających kluczowe miejscowości turystyczne Kotliny Kłodzkiej.


Dystans Classic
etap 2 classic ciach

Dystans Lite
etap 2 lite ciach
 
FLOW MONSTER ze szczytu Czarnej
 
_18K9996

Singletrack Glacensis znów zapanuje nad ostatnim dniem ścigani. Podjazdowy odcinek „Pętli Rudka” teleportuje nas ponownie na Czarną Górę. Ale nie obawiajcie się, nie będzie nudy. Kawałek podjazdowego szutru pozwoli tylko dobrze rozgrzać się przed powtórką, która na pewno nikogo nie rozczaruje - sztandarowy "Flow Monster" ze szczytu Czarnej! Komu nie wyszło idealnie pierwszego dnia na pewno wyjdzie dzisiaj. Element rywalizacji na krętym, nie dającym oddechu, jednak przewidywalnym singlu to coś czego nie spotkacie na żadnej innej imprezie w Polsce. Możliwość jazdy w wyścigowym tempie i powtórki tak długiego profilowanego sztucznie zjazdu to doświadczenie, którego na próżno szukać gdzie indziej. Pożegnanie z pierwszą edycją „Muflon Tracks” upłynie na podjeździe serpentynami rodem z Whistler. Lecz to nie Whistler! To  „Pętla Stronie Śląskie”, która uraczy Was szaleńczą, super płynną jazdą do samej linii mety w Stroniu Śląskim. Hasta la vista, baby!

Dystans Classic 
etap 3 classic ciach

Dystans Lite
etap 3 lite ciach
Partner Partner Partner Partner