Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Trasy Beskidy MTB Trophy 2021

PROLOG

050_CO5B3454

Opis 2020 (szczegóły edycji 2021 wkrótce)

Mniej kilometrów na rozgrzewkę. 25km i 960 pionowych metrów na dystansie LITE i Classic dla nieco lżejszego „wejścia” w wyścig. „Lżejszy” w naszym wydaniu na pewno nie oznacza banalny czy nijaki. Formuła trasy umożliwiła po raz pierwszy zawrzeć nowe odcinki. Zróżnicowany niebieski szlak do Głębiec z Przełęczy Łączecko oraz gotujący nogi powrót zielonym szlakiem na Wielki Stożek, to zupełne nowości. Klasyczne odcinki, które powtórzą się także na ostatnim etapie, to podjazd z Istebnej na Stożek oraz techniczny i wymagających singiel przez Kiczory. Uznaliśmy zatem, że będzie to klamra idealnie spinająca 4 dni ścigania w Beskidach.


Dystans Classic & Dystans Lite

prologtrophy2020
 
GARY FISHER tracks - wspomnienie 2006 roku

049_MTBT_III_CO5B7989

Opis 2020 (szczegóły edycji 2021 wkrótce)

Powrót na trasę ostatniego maratonu w Istebnej z 2014 roku. Tych miejsc „Trophy” nie odwiedzało od lat. Piękne widoki pogranicza polsko-słowackiego i kilka nietuzinkowych odcinków. Dystans Classic z podjazdem pod Kiczory i zjazdem czerwonym szlakiem do Przełęczy Łączecko, to tylko jedna z konkretnych atrakcji tego dnia. Konfiguracja trasy ma dać odpowiedniego kopa adrenaliny nie rujnując przy tym sił w przeddzień królewskiego etapu na Rysiankę.

Dystans Classic
garyfisherclassicOK
 


Dystans Lite
garyfisherLITEok
Klasyka gatunku
 
002_MTBT_I_CO5B6853

Opis 2020 (szczegóły edycji 2021 wkrótce)

Rysianka - Klasyka gatunku. Od lat robimy wszystko co w naszej mocy, żeby ograniczyć odcinki dojazdowe i asfalty na tym odcinku. Na dystansie Classic w dużej mierze udało się za sprawą  powrotu do odświeżonego przedłużenia singlowym niebieskim szlakiem wiodącym na Rysiankę i długim, spektakularnym zjazdem z Hali Lipowskiej do Hali Boraczej. W tym roku oba dystanse ponownie podjeżdżają żółtym szlakiem do Zapolanki. Tam rozdzielają się i dystans LITE kieruje się na sprawdzony, solidny odcinek „skrótu” do Hali Boraczej. A po nim jazda wymagającą górską drogą wiodącą przez beskidzkie hale wspólnie z dystansem Classic.


Dystans Classic 

e3classicOK
 
 
Dystans Lite

e3liteOK
 
Beskidy MTB Trophy w pigułce

046_EZ3A5149
 
Opis 2020 (szczegóły edycji 2021 wkrótce)

Czantoria -   Niewiele kilometrów, ale mnóstwo emocji. Kto zna, ten wie. Kto nie zna, musi spróbować. Dla tego etapu warto ukończyć w jednym kawałku poprzednie dni zmagań. Klocki hamulcowe i resztki bieżnika na oponie też się przydadzą. Wymagające i klimatyczne wspinaczki, podzielone sekwencjami najlepszych szybkich i technicznych singli pogranicza Polski i Czech. Żółty szlak z Wielkiego Stożka, czerwony szlak do Nydka, czerwony szlak do Czech spod szczytu Czantorii, Rycerska ścieżka, zjazd czerwonym szlakiem ze szczytu Czantorii, zjazd zielonym szlakiem do Kolibsk, a na deser… królewski podjazd i zjazd zółtym szlakiem prowadzącym przez Kiczory. Ostatnie metry przed metą to tak jak w 2018 kultowe „korzonki”. Po tym etapie koszulka „Finisher” będzie smakować wyjątkowo. Gwarantujemy!!!
 
Dystans Classic

e4classicOK


Dystans Lite

e4liteOK
Partner Partner Partner Partner