Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Trasy Beskidy MTB Trophy 2022

Etap 1 (prolog), czwartek, 23.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021
Start / Meta - lokalizacja
Lista STARTOWA PROLOGU - https://mktime.pl/mtb-trophy-2021/

Trasa, mapa, profil, track GPS dla każdego dystansu - sprawdź/pobierz z Ride with GPS

MTB Trophy 2021 etap 1_v3


prolog
 
Start i meta zlokalizowane są przy dolnej stacji kolei w Szczyrku Solisko. Podjazd rozpoczyna się wąską asfaltową drogą w dolinie potoku Malinów, a następnie przechodzi w szutrową drogę, gdzie kierujemy się w lewo serpentynami pod stokami Malinowskiej Skały. W środkowej części droga przechodzi w trawers, którym dojeżdżamy do wyciągu orczykowego na Małe Skrzyczne i do trasy narciarskiej. Po krótkim przejeździe trasą droga wchodzi na trawers pod stokami Zbójnickiej Kopy i prowadzi do niebieskiej trasy narciarskiej COS w Szczyrku, którą wjeżdżamy na wierzchołek Skrzycznego. Stamtąd drogą szczytową mijamy Zbójnicką Kopę, Małe Skrzyczne i Kopę Skrzyczeńską, z której wierzchołka rozpoczyna się stromy i wymagający zjazd. Początkowo pierwszy odcinek głównie trawiasty, w drugiej części wąską ścieżką i rynną dojeżdżamy do skrzyżowania z podjazdem. Trzeci odcinek to stromy szuter z luźnymi kamieniami, który prowadzi z powrotem do doliny potoku Malinów. Tam przejazd dwoma mostkami i ostatni odcinek malowniczą ścieżką do mety.
 

099_MTBT_III_EZ3A8013
Etap 2, piątek - 24.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021
 
Start - lokalizacja

Godziny startu:
* dystans Classic, 09:00
* dystans Adventure, 09:45
* dystans Lite, 10:30


Meta - lokalizacja

Trasa, mapa, profil, track .GPS - sprawdź/pobierz - Ride with GPS
* dystans CLASSIC
* dystans ADVENTURE
* dystans LITE

MTB Trophy 2021 etap 2_v4

Stage 2 - Classic
 
Stage 2 - Adventure

Stage 2 - Lite
 
Start honorowy zlokalizowany jest w Amfiteatrze w Szczyrku skąd bez ścigania przejeżdżamy w okolice startu prologu, tam też następuje start ostry. Początkowo asfaltową drogą w dolinie potoku Malinów, a następnie przechodzimy w szutrową drogę, gdzie kierujemy się w prawo trawersując Malinów dojeżdżamy na Malinowską Przełęcz i dalej w górę do zielonego szlaku na rozdroże pod Malinowską Skałą. Tu następuje rozjazd dystansu LITE w lewo.
Dystanse CLASSIC i ADVENTURE jada w prawo w zjazd do ścieżki trawersującej prowadzącej na Cieńków, gdzie następuje rozjazd dystansów.
ADVENTURE jedzie dalej podjazdem w lewo, aż do zielonego szlaku i przez Zielony Kopiec wraca na rozdroże pod Malinowską Skałą, łączy się z dystansem LITE.
CLASSIC skręca w prawo i zjeżdża do Wisły Malinka, gdzie rozpoczyna podjazd na Smerekowiec i Jawierzny, a następnie szosą na Przełęcz Salmopol i dalej czerwonym szlakiem na szczyt Malinów i Malinowską Przełęcz, z której wcześniejszą drogą dojeżdża na rozdroże pod Malinowska Skałą, skręcając w lewo łączy się z dystansami LITE i ADVENTURE.
Wszystkie dystanse trawersują stoki Kościelca dojeżdżając do drogi szutrowej prowadzącej do źródła w dolinie Zimnika, tam też rozpoczyna się długi podjazd w stylu alpejskim na Skrzyczne. Zjazd rozpoczyna się z wierzchołka niebieską nartostradą, a następnie sekwencją wielu ścieżek i trawersów dojeżdża do trasy Bieńkula, by osiągnąć metę w Szczyrku Czyrna.
 

049_MTBT_III_CO5B7989
Etap 3, sobota 25.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021
 
Start - lokalizacja
Godziny startów:
* dystans Classic, 09:00 am
* dystans Adventure, 09:45 am
* dystans Lite, 10:30 am

Meta location

Trasa, mapa, profil, track .GPS - sprawdź/pobierz - Ride with GPS
* dystans CLASSIC
* dystans ADVENTURE
* dystans LITE

3

Stage 3 - Classic

Stage 3 - Adventure

Stage 3 - Lite

 

Start honorowy zlokalizowany jest w Amfiteatrze w Szczyrku skąd bez ścigania przejeżdżamy do Szczyrku Biła, tam też następuje start ostry. Początkowo po płytach następnie szutrami wjeżdżamy długim podjazdem pod schronisko na Klimczoku, gdzie następuje rozjazd dystansów.
LITE przejeżdża na wprost kierując się do szczytu Klimczok., ADVENTURE i CLASSIC skręcają w prawo i kontynuują podjazd ma Magurę. Z wierzchołka następuje wymagający kondycyjnie i momentami dość stromy zjazd w większości czerwonym szlakiem do Bystrej. Tutaj rozpoczynamy bardzo długą wspinaczkę z powrotem do schroniska pod Klimczokiem jadąc przez Przełęcz Kołowrót i trawersując stoki Szyndzielni. W okolicy schroniska następuje połączenie dystansów, które wspólnie jadą pod szczyt Klimczok, gdzie zlokalizowany jest rozjazd dystansu CLASSIC. Pozostałe dystanse kierują się na wprost do skrzyżowania z czarnym szlakiem.
Dystans CLASSIC po osiągnięciu szczytu Klimczok rozpoczyna bardzo wymagający kondycyjnie i techniczny zjazd po terenach Enduro Trails Bielsko-Biała. Po kamienistym odcinku z Klimczoka wjeżdżamy kolejno w przyjemną ścieżkę Gaciok, a następnie w najtrudniejszy zjazd ścieżką Dziabar. Tu prosimy o szczególną uwagę, ścieżka przy dużych umiejętnościach zjazdowych jest w całości do zjechania na rowerze HT, jednakże osoby które nie czują się na siłach prosimy o sprowadzenie roweru w dwóch, trzech miejscach. Po zakończeniu tej sekcji dojeżdżamy na szczyt Cyberniok, gdzie zaczynamy zjazd ścieżką Dębowiec, jest wymagająca i kondycyjna, lecz nie powinna sprawić zbyt dużych trudności. Zjazd kończymy na Dębowcu i rozpoczynamy podjazd czerwonym szlakiem z powrotem na Szyndzielnię. Tutaj w trzech miejscach trasa krzyżuje się ze zjazdem, prosimy zachować ostrożność. Z Szyndzielni kierujemy się w stronę czarnego szlaku biegnącego na Błatnią. Na jego końcu spotykamy się z pozostałymi dystansami i osiągamy wspólnie Trzy Kopce, a następnie Stołów i polanę Błatnia. Na jej początku rozpoczynamy miejscami stromy zjazd do Brennej leśnymi ścieżkami. Z Brennej w większości niebieskim szlakiem wjeżdżamy na Kotarz, skąd przez Hyrcę czerwonym szlakiem i ścieką docieramy na Przełęcz Karkoszczonka i dalej szutrem do połączenia z początkiem trasy, którym zjeżdżamy do mety w Szczyrku Biłej, gdzie zlokalizowana jest meta.

 


002_MTBT_I_CO5B6853

 

Etap 4, niedziela 26.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021 roku
Start - lokalizacja
Godziny STARTU:
* dystans Classic, godz. 09:00
* dystans Adventure, godz. 09:45
* dystans Lite, godz. 10:30

Meta lokalizacja

Trasa, mapa, profil, track .GPS - sprawdź/pobierz z Ride with GPS
* dystans CLASSIC
* dystans ADVENTURE
* dystans LITE
 
MTB Trophy 2021 etap 4_v3

Stage 4 - Classic

Stage 4 - Adventure

Stage 4 - Lite
 
Start honorowy zlokalizowany jest w Amfiteatrze w Szczyrku skąd bez ścigania przejeżdżamy w okolice startu prologu. Podjazd rozpoczyna się tak jak na prologu, po dojeździe do wyciągu orczykowego trasą narciarską kierujemy się na Szczyt Zbójnickiej Kopy, a następnie szlakiem szczytowym na Skrzyczne skąd zjeżdżamy do doliny Zimnika. Zjazd początkowo szutrem by następnie przejść na szlak niebieski. W dolinie Zimnika dystans LITE kieruje się do źródełka, a dystanse ADVENTURE i CLASSIC w lewo, skąd rozpoczyna się malowniczy podjazd doliną Twardorzeczki do niebieskiego szlaku w okolicy Magurki Radziechowskiej. Dystans ADVENTURE kontynuuje podjazd na Magurkę Radziechowską.
Dystans CLASSIC rozpoczyna zjazd singlem po niebieskim szlaku do Matyski zakończony dość stromym odcinkiem w lesie. Tam zaczyna się kolejny podjazd doliną potoku Przybędza do połączenia z dystansem ADVENTURE, z którym osiągają polanę Radziechowską. Następnie trawersując stoki Magurki Radziechowskiej rozpoczyna się zjazd do źródełka w dolinie Zimnika, gdzie CLASSIC i ADVENTURE łączą się z LITE.
Wszystkie dystanse rozpoczynają razem podjazd na Kopę Skrzyczeńską szerokim łukiem trawersując Kościelec i Malinowską Skałę. Osiągnięcie Kopy wymaga kilkudziesięciometrowego podejścia z rowerem. Z Kopy Skrzyczeńskiej rozpoczyna się zjazd znany z prologu. Meta zlokalizowana jest przy dolnej stacji kolei w Szczyrku Solisko.
 

008_MTBT_III__O0C8791

Partner Partner Partner Partner