Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

PODWYŻSZAMY STANDARDY

Wszyscy kochamy wyścigi etapowe. Podróże w nowe miejsca, poznawanie nowych ludzi, nowych kultur, ściganie się przez kilka dni i zwyczajne zapomnienie o bożym świecie. To jeden z najfajniejszych sposobów na spędzenie wolnego czasu.

_O0C4019

Jednak czasami uczestniczenie w takim wyścigu może przyprawić o ból…głowy. Zmiana miejsc startu, oznacza konieczność ciągłego pakowania i rozpakowywania bagażu, zostawiania go do transportu, czekania na przewóz z lub do hotelu, meldowanie się w miejscu noclegu, przyzwyczajanie się do nowego łóżka, sprawdzanie miejsca i czasu startu następnego etapu, przeliczanie czasu potrzebnego na przygotowania (zależne od tego, jak daleko od miasteczka zawodów śpimy). Lista podobnych czynności może ciągnąć się w nieskończoność. Organizatorzy (w tym i my) robią co w ich mocy, by jak najbardziej usprawnić cały ten proces, jest jednak pewna granica tego, co może być zrobione w temacie ograniczania logistyki. No właśnie – jest czy nie ma?  

_O0C3986

Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad Beskidy MTB Trophy w tyle głowy mieliśmy ideę wyścigu, który obyłby się bez całego tego logistycznego zamieszania. Chcieliśmy ściąć je do absolutnego minimum, wręcz do zera. Kluczowe było znalezienie odpowiedniej miejscówki, która dysponowałaby potencjałem goszczenia zawodników przez 4 dni z rzędu (by wykluczyć konieczność przemieszczania się „karawany wyścigu”) i jednocześnie oferowałaby najwyższej jakości trasy, dobrą bazę noclegową oraz łatwość dojazdu z różnych miejsc Europy i świata.

EZ3A7042

I ta sztuka nam się udała! Istebna to mała miejscowość położona na polsko-czesko-słowackim trójstyku, w Beskidach – pięknym i wciąż dzikim paśmie górskim, oferującym olbrzymie bogactwo różnorodnego terenu (co jest kluczowe w kwestii wyznaczania wyjątkowej trasy wyścigu). Pisząc „dzikim” nie mamy na myśli tego, że zapraszamy was w totalne pustkowia. Beskidy to wszak popularny, ale jeszcze nie tak zatłoczony region turystyczny z szeroką bazą noclegową. Dojazd do Istebnej też nie jest problemem – nowe drogi szybko i bezpiecznie „przyprowadzą” zawodników do tej miejscowości. Jeśli mieszkacie bardzo daleko, to na pewno ucieszy was bliskość międzynarodowych lotnisk w Katowicach czy Krakowie (jesteśmy w stanie zorganizować też transport na trasie lotnisko-Istebna i z powrotem).

_18K5616

Podsumowując, nasza filozofia zerowej logistyki oznacza, że mieszkacie, ścigacie się, spożywacie posiłki i śpicie w jednym miejscu. Nie ma potrzeby codziennego pakowania i rozpakowywania. Zaoszczędzony czas można poświęcić na lepsze poznanie okolicy, zagłębienie się w unikalnej atmosferze Beskidów, zaprzyjaźnienie się z innymi zawodnikami i zwyczajnie korzystanie z uroków imprezy, którą dla Was przygotowaliśmy.

 

Partner Partner Partner Partner