Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Patryk Piasecki zgarnia pierwszy etap Beskidy MTB Trophy 2014.

Pierwszy etap ósmej edycji beskidzkiej, kultowej etapówki padł łupem Patryka Piaseckiego, zawodnika drużyny JBG-2 Professional MTB Team.

_18K7916

W przepięknych promieniach słońca i przy komfortowej, a później wręcz wysokiej temperaturze, przebiegały zmagania tego etapu. Zaskakująco, jak na realia Beskidy MTB Trophy, warunki na trasie były bardzo dobre, było sucho i bardzo szybko. Praktycznie przez całą trasę mogliśmy podziwiać piękne widoki na czeską i polską stronę, głównie z pasma Czantorii, nie brakło trudnych kondycyjnie podjazdów, jak np. osiągający 27% odcinek pod Kozińce.

_O0C5992

Od startu prowadzenie objął Piotr Brzózka z Holendrem Bekkenk Ramsesem oraz Niemcem Michaelem Schuchardtem. W bliskim kontakcie za czołową trójką podążał Patryk Piasecki. W momencie, gdy Brzózka złapał gumę Piasecki kontynuował jazdę z zagranicznymi zawodnikami. Pierwszy na punkcie pomiarowym zameldował się z minutową przewagą nad Patrykiem Piaseckim zawodnik z Niemiec. Zawodnik JBG-2 dogonił rywala na podjeździe pod Orłową i ostatecznie powiększał przewagę aż do mety, by zapewnić sobie dość bezpieczną przewagę przed kolejnym etapem w Beskidach Czeskich. Ten zapowiada się przy nieco słabszej pogodzie, niewielkim, sporadycznym opadzie.

_O0C6200

WYNIKI