31.05 – 03.06.2018
CZAS DO STARTU:

Patryk Piasecki umacnia się na prowadzeniu w Beskidy MTB Trophy.

Zawodnik JBG-2 Professional MTB Team wygrał drugi etap wyścigu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Holender Bekkenk Ramses zajmujący drugą pozycję po wczorajszym dniu dzisiaj zanotował ponad 9 minut straty do lidera finiszując na 2-giej pozycji. Piotr Brzózka, kolega Piaseckiego z JBG-2, tym razem uniknął problemów technicznych i finiszował tuż za Patrykiem na drugim miejscu. Można spodziewać się, że kolejnego dnia aktualny mistrz polski w maratonie pozbawi Holendra pozycji wicelidera. Należy nadmienić, że dzisiejszy etap był najtrudniejszym w tegorocznej edycji, niemal 75km i ponad 3200m w pionie z bardzo trudnymi podjazdami na Ostry i Javorowy z fenomenalnymi zjazdami z tychże wzniesień.

_18K8154

W tym momencie należy też przypomnieć, że etap ten był królewskim podczas Trophy sprzed 5 lat, kiedy to fenomenalną walkę na trasie i zwycięstwo z całą gwardią czeskich i duńskich zawodników stoczył ś.p. Marek „Diabeł” Galiński. Być może dlatego dzisiejszy etap został przez uczestników nazwany „diabelskim” na cześć wielokrotnego zdobywcy tytułów MP w maratonie i xc, a także uczestnika 4 olimpiad.