Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

MTB Trophy 2015 - epilog

Czas na podsumowanie 9, ostatniego przed zmianą licznika na dwie cyfry, Beskidy MTB Trophy. Ta edycja zapisze się w historii nie tylko rekordową liczbą uczestników (a także wyczerpaniem "slotów" mimo poszerzonego limitu zapisów), faktem, że zarówno etapy jak i klasyfikacje generalne wygrywali zawodnicy z różnych stron Europy, a w wśród nich krajowi mistrzowie. Zupełnie wyjątkowa była też pogoda – bezchmurne niebo, pełne słońce i lejący się z nieba żar – tego jeszcze nie graliśmy. Wielu uczestników przeklinało zwrotnikowy upał i z rozrzewnieniem wspominało deszcz i chłód. Tegoroczna edycja przejdzie jednak do historii jako Beskidy MTB Tropic. 
 
 

011_dekoracje_O0C5212027_dekoracjeEZ3A7751
Słowa uznania dla wszystkich, którzy pokonali skwar i beskidzkie trasy, które dla Was przygotowaliśmy. Rycerzowa, Rysianka, Klimczok, Ochodzita będą wracały we wspomnieniach jeszcze przez długi czas. Duży ukłon w stronę zwycięzców: mistrza Wielkiej Brytanii Bena Thomasa, który zwyciężył na królewskim dystansie Classic i był najszybszy na 3 z 4 etapów, Laury Turpijn z Holandii, która na tym samym dystansie nie miała sobie równych, Melanie Spath – zwyciężczyni na dystansie Half, która wraz z Ryanem Sherlockiem dodała Trophy Irlandzkiego klimatu oraz polskiemu „rodzynkowi” wśród zwycięzców – Łukaszowi Chalastrze, zdobywcy kompletu zwycięstw etapowych na krótszym dystansie.

Ogromne podziękowania dla ekipy technicznej, zabezpieczenia medycznego i fotografów – ludzi, bez których impreza nie mogłaby się obyć. 

042_dekoracje_O0C5319

A teraz trochę liczb:
  • na starcie stanęło 600 zawodników z 27 państw (87% z nich dojechało do mety ostatniego etapu), którzy…
    • wypili 13 500 litrów płynów (wody i izotoników) zjedli prawie 800 kg bananów, pół tony pomarańczy i tyle samo grejpfrutów i arbuzów (tak, po 500 kg na każdy owoc!)
    • na metach etapów spałaszowali 840 kg makaronu i prawie 3000 pokaźnych kanapek, a na finiszu tego ostatniego wypili 600 puszek coca-coli
    • na 1200 rowerowych kół (nie licząc zapasowych) przejechali, na obu dystansach, około 136 000 km w poziomie i prawie 5000 km w pionie
A na koniec najważniejsza statystyka: spadło 0 (słownie: zero) kropli deszczu!

EZ3A6949EZ3A6996

Przygotowania do kolejnej edycji w zasadzie już ruszyły. Dziesiąte, jubileuszowe Beskidy MTB Trophy zasługuje na coś wyjątkowego. Przygotujemy dla Was zupełnie świeży, dziewiczy etap z „nieśmiganym” wcześniej singlem na granicy czesko-słowackiej (i nie chodzi tu o trasy Worka Raczańskiego). Zapisy ruszają 1 lipca 2015 r. Za to już wkrótce, bo już za 7 tygodni, kolejna górska zabawa – Sudety MTB Challenge. Zaczynamy odliczanie. Do zobaczenia!

047_dekoracje_18K5637