Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Mistrz Wielkiej Brytanii wygrywa pierwszy etap Beskidy MTB Trophy 2015!

Bomba poszła w górę! W słoneczny czwartek 4 czerwca na dobre rozpoczęło się górskie ściganie na trasie Beskidy MTB Trophy 2015. Pierwszy etap o długości 62/48 km prowadził zawodników trasami przez Wielki Stożek, Małą i Wielką Czantorię. Dobre warunki na trasie pozwoliły na poczuć stuprocentową frajdę z jazdy.

_O0C1555

Na dłuższym dystansie Classic pierwszą trójkę obsadzili obcokrajowcy. Zwyciężył Mistrz Wielkiej Brytanii w Maratonie MTB Ben Thomas (Mountain Trax - Vauxhall Cycling Team) z czasem 3:06:53. 

„Trasa była absolutnie fantastyczna. Od dawna chciałem przyjechać na Beskidy MTB Trophy. W tym roku udało mi się zmieścić wyścig w moim napiętym kalendarzu i mogę powiedzieć, że nie żałuję tego ani trochę. Zaatakowałem dość wcześnie, ok 10 km na podjeździe, gdzie oderwałem się od stawki z zawodnikiem z teamu Scotta. Muszę przyznać, że rower z pełnym zawieszeniem daje na tych trasach sporą przewagę, więc mogłem jeszcze nadrobić wypracowaną przewagę. Nie mogę się doczekać jutra i kolejnych etapów” – komentuje zawodnik z wysp.  

Drugi na mecie z około sześciominutową trasą zameldował się Mistrz Irlandii Ryan Sherlock z Dublina. Najniższy stopień podium padł łupem Niemca Torstena Mützlitza z drużyny Team Scott Generation. Najszybszym Polakiem na długim dystansie był dziś Jarosław Hałas (4 miejsce), który stracił do zwycięzcy 10 minut. Relacja Jarka już wkrótce na stronie. Pełne wyniki.

_O0C1597

Krótszy dystans padł łupem Łukasza Chalastry z Rafako MTB Team. Młody zawodnik szybko oderwał się od reszty stawki, a na pokonanie całego etapu potrzebował 2 godzin i niespełna 27 minut.

„Od początku starałem się trzymać z czołówką zawodników z dystansu Classic. Taka taktyka opłaciła się, gdyż resztę swojej trasy pokonywałem samotnie, utrzymując solidne aczkolwiek odpowiadające mi tempo. Trasa bardzo przypadła mi do gustu, bo miała wszystko czego trzeba w MTB: świetne single, krótsze i dłuższe podjazdy i techniczne zjazdy. Forma jest, więc mam nadzieję w dobrej dyspozycji przejechać pozostałe 3 etapy” – powiedział zwycięzca I etapu na dystansie Half. Podium uzupełnili Marcin Paprocki i Mirko Kloppenburg z Niemiec. Pełne wyniki.

EZ3A5865

Jutrzejszy etap to dużo dłuższa przeprawa przez Beskidy. Na zawodników czeka niespełna 85km na dystansie Classic oraz 67km, w tym katorżniczy podjazd pod Rysiankę.