Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 4: najcięższy etap w historii!


Nadszedł ten dzień, w którym byliśmy zmuszeni po raz pierwszy w dwunastoletniej historii wyścigu anulować rozegranie etapu. To była najtrudniejsza decyzja do podjęcia, ale też, w naszej opinii, jedyna słuszna. Bezpieczeństwo i dobrostan zawodników jest najwyższym priorytetem. Wiemy, że z pewnością jesteście zawiedzeni takim obrotem spraw, ale wierzcie nam, że my też. Dzisiejszy etap ma jednego zwycięzcę - pogodę. Nie da się wygrać z siłami natury.
 

unnamed-4

Wyniki klasyfikacji generalnej z trzeciego etapu zostają utrzymane w mocy. Rywalizację mężczyzn na dystansie Classic wygrywa Paweł Kowalkowski (Cryospace Olsztyn), drugie miejsce dla Michała Neumanna (CST 7R MTB Team) a trzecie dla Juliena Delaet (Hot Wheelz Specialized Racing Team).  Wśród kobiet w niepodważalne zwycięstwo Rity Malinkiewicz (CST 7R MTB Team). Podium uzupełniły Rosjanka Seda Grenavetseva (Corto Team Russian Federation) oraz Niemka Monika Eggert (MTB Eulenexpress des RSC Wanderlust v. 1890 e.V.).

IMG_6849 (1)

IMG_6843 (1)

Na dystansie Mega pewne zwycięstwo odnosi Mateusz Mróz (MRÓZ ROWERY FOLTYN TEAM), który pokonał Michała Glanza (Warszawski Klub Kolarski) i trzeciego Macieja Stanowicza (Mitsubishi Materials MTB Team). Anna Tomica (Gomola Trans Airco) zwycięża w kategorii kobiet, wyprzedzając Izabelę Gościańską (DT4YOU MTB TEAM) i trzecią Katarzynę Galewicz.

IMG_6853

W klasyfikacji drużynowej na dystansie Classic pierwsze miejsce dla LITUANIA MTB TEAM w kategorii TEAM MEN oraz MTB Eulenexpress Peine - Team 1 w kategorii TEAM MIX. Na dystansie Mega w kategorii TEAM MEN zwycięża Team Verge Polska a w kategorii TEAM MIX GOMOLA TRANS AIRCO - Team 2.

IMG_6857

To nie jest epilog o którym byśmy marzyli, ale z pokorą podchodzimy do tej sytuacji i jesteśmy zmotywowani do tego by wrócić tu za rok ze zdwojoną siłą. Mamy nadzieję, że wy też! Mamy już kilka pomysłów jak uatrakcyjnić wyścig i nie zawahamy się ich użyć! Zaznaczcie sobie tę datę w kalendarzu: 20-23 czerwca 2019. Do zobaczenia w Istebnej!

IMG_6864

Wyniki