Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Etap 4
26 czerwca

Etap 4, niedziela 26.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021 roku
Start - lokalizacja
Godziny STARTU:
* dystans Classic, godz. 09:00
* dystans Adventure, godz. 09:45
* dystans Lite, godz. 10:30

Meta lokalizacja

Trasa, mapa, profil, track .GPS - sprawdź/pobierz z Ride with GPS
* dystans CLASSIC
* dystans ADVENTURE
* dystans LITE
 
MTB Trophy 2021 etap 4_v3

Stage 4 - Classic

Stage 4 - Adventure

Stage 4 - Lite
 
Start honorowy zlokalizowany jest w Amfiteatrze w Szczyrku skąd bez ścigania przejeżdżamy w okolice startu prologu. Podjazd rozpoczyna się tak jak na prologu, po dojeździe do wyciągu orczykowego trasą narciarską kierujemy się na Szczyt Zbójnickiej Kopy, a następnie szlakiem szczytowym na Skrzyczne skąd zjeżdżamy do doliny Zimnika. Zjazd początkowo szutrem by następnie przejść na szlak niebieski. W dolinie Zimnika dystans LITE kieruje się do źródełka, a dystanse ADVENTURE i CLASSIC w lewo, skąd rozpoczyna się malowniczy podjazd doliną Twardorzeczki do niebieskiego szlaku w okolicy Magurki Radziechowskiej. Dystans ADVENTURE kontynuuje podjazd na Magurkę Radziechowską.
Dystans CLASSIC rozpoczyna zjazd singlem po niebieskim szlaku do Matyski zakończony dość stromym odcinkiem w lesie. Tam zaczyna się kolejny podjazd doliną potoku Przybędza do połączenia z dystansem ADVENTURE, z którym osiągają polanę Radziechowską. Następnie trawersując stoki Magurki Radziechowskiej rozpoczyna się zjazd do źródełka w dolinie Zimnika, gdzie CLASSIC i ADVENTURE łączą się z LITE.
Wszystkie dystanse rozpoczynają razem podjazd na Kopę Skrzyczeńską szerokim łukiem trawersując Kościelec i Malinowską Skałę. Osiągnięcie Kopy wymaga kilkudziesięciometrowego podejścia z rowerem. Z Kopy Skrzyczeńskiej rozpoczyna się zjazd znany z prologu. Meta zlokalizowana jest przy dolnej stacji kolei w Szczyrku Solisko.
 

008_MTBT_III__O0C8791

Partner Partner Partner Partner