Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Etap 3
25 czerwca

Etap 3, sobota 25.06.2022 - trasa w przygotowaniu
 
tak było w 2021
 
Start - lokalizacja
Godziny startów:
* dystans Classic, 09:00 am
* dystans Adventure, 09:45 am
* dystans Lite, 10:30 am

Meta location

Trasa, mapa, profil, track .GPS - sprawdź/pobierz - Ride with GPS
* dystans CLASSIC
* dystans ADVENTURE
* dystans LITE

3

Stage 3 - Classic

Stage 3 - Adventure

Stage 3 - Lite

 

Start honorowy zlokalizowany jest w Amfiteatrze w Szczyrku skąd bez ścigania przejeżdżamy do Szczyrku Biła, tam też następuje start ostry. Początkowo po płytach następnie szutrami wjeżdżamy długim podjazdem pod schronisko na Klimczoku, gdzie następuje rozjazd dystansów.
LITE przejeżdża na wprost kierując się do szczytu Klimczok., ADVENTURE i CLASSIC skręcają w prawo i kontynuują podjazd ma Magurę. Z wierzchołka następuje wymagający kondycyjnie i momentami dość stromy zjazd w większości czerwonym szlakiem do Bystrej. Tutaj rozpoczynamy bardzo długą wspinaczkę z powrotem do schroniska pod Klimczokiem jadąc przez Przełęcz Kołowrót i trawersując stoki Szyndzielni. W okolicy schroniska następuje połączenie dystansów, które wspólnie jadą pod szczyt Klimczok, gdzie zlokalizowany jest rozjazd dystansu CLASSIC. Pozostałe dystanse kierują się na wprost do skrzyżowania z czarnym szlakiem.
Dystans CLASSIC po osiągnięciu szczytu Klimczok rozpoczyna bardzo wymagający kondycyjnie i techniczny zjazd po terenach Enduro Trails Bielsko-Biała. Po kamienistym odcinku z Klimczoka wjeżdżamy kolejno w przyjemną ścieżkę Gaciok, a następnie w najtrudniejszy zjazd ścieżką Dziabar. Tu prosimy o szczególną uwagę, ścieżka przy dużych umiejętnościach zjazdowych jest w całości do zjechania na rowerze HT, jednakże osoby które nie czują się na siłach prosimy o sprowadzenie roweru w dwóch, trzech miejscach. Po zakończeniu tej sekcji dojeżdżamy na szczyt Cyberniok, gdzie zaczynamy zjazd ścieżką Dębowiec, jest wymagająca i kondycyjna, lecz nie powinna sprawić zbyt dużych trudności. Zjazd kończymy na Dębowcu i rozpoczynamy podjazd czerwonym szlakiem z powrotem na Szyndzielnię. Tutaj w trzech miejscach trasa krzyżuje się ze zjazdem, prosimy zachować ostrożność. Z Szyndzielni kierujemy się w stronę czarnego szlaku biegnącego na Błatnią. Na jego końcu spotykamy się z pozostałymi dystansami i osiągamy wspólnie Trzy Kopce, a następnie Stołów i polanę Błatnia. Na jej początku rozpoczynamy miejscami stromy zjazd do Brennej leśnymi ścieżkami. Z Brennej w większości niebieskim szlakiem wjeżdżamy na Kotarz, skąd przez Hyrcę czerwonym szlakiem i ścieką docieramy na Przełęcz Karkoszczonka i dalej szutrem do połączenia z początkiem trasy, którym zjeżdżamy do mety w Szczyrku Biłej, gdzie zlokalizowana jest meta.

 


002_MTBT_I_CO5B6853

 

Partner Partner Partner Partner