Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Drugi etap Beskidy MTB Trophy 2013 za nami

Drugi dzień wyścigu Beskidy MTB Trophy przywitał nas lepszą pogodą. Od rana było sporo słońca i znacznie wyższa temperatura niż wczoraj. Idealne warunki na „Pure MTB”.Początkowe kilometry wyścigu były poprowadzone drogami asfaltowymi, jednak nie była to łatwa przejażdżka. Duże nachylenie spowodowało, że po kilkunastu kilometrach na czele mieliśmy wyselekcjonowaną grupę faworytów. Tempo nadawali zawodnicy JBG-2 , dziś już wspierani przez Tomasza Drożdża, który wczoraj na skutek defektu dość szybko stracił kontakt z czołówką. Drugi z wczorajszych pechowców – Patryk Piasecki, także trzymał się na czele grupy.

_18K0804

Losy wyścigu zgodnie z przewidywaniami rozegrały się na Rysiance. Trasa w tym miejscu była mocno błotnista, co utrudniało pokonanie najbardziej stromych odcinków. Dobra pogoda pozwoliła dziś na oglądanie wspaniałych widoków, jednak dla większości najważniejsza była walka z trudami wyścigu.

_18K0725

Na mecie jako pierwsi zameldowali się bracia, Piotr i Adrian Brzózka. Na trzecim miejscu dziś uplasował się Patryk Piasecki, tracąc do czołowej dwójki zaledwie 15 sekund. Na czwartym miejscu przyjechał Ondrej Fojtik z Czech, piąte miejsce dla Sebastiana Szraucnera.

_18K0868

Wśród kobiet, podobnie jak wczoraj najszybsza była Szwedka, Asa Erlandsson. Na drugiej pozycji przyjechała Justyna Frączek, a podium dopełniła Hanna Verheles z Ukrainy.

_O5B3321
 
Jutro czeka nas etap uznawany od czasów pierwszej edycji wyścigu za królewski, trzymamy kciuki za pogodę oraz za wytrwałość wszystkich uczestników.