Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
31.05 – 03.06.2018
CZAS DO STARTU:

Gdzie i Kiedy

Data Piątek, 16.06.2017
Start dystans Classic
Start dystans MEGA

09:00
10:00

Dystans Classic
Dystans MEGA
79 km
62 km
Przewyższenie dyst. Classic
Przewyższenie dyst. MEGA
2762 m
2126 m
Track GPS dystans Classic
Track GPS dystans MEGA
ROUTE ANALYSER  Download .GPX
ROUTE ANALYSER  Download .GPX
Najwyższy punkt na trasie
Najwyższy punkt na trasie
1273 m n.p.m.
999 m n.p.m.
Trudność (1 - 6) 5
Opis etapu Najdłuższy i bardzo wymagający kondycyjnie etap ze szczytem Rysianki (dystans Classic) na trasie. Już na jego początku przyjdzie Wam zmierzyć się ze stromymi podjazdami na osiedlach osad zlokalizowanych pomiędzy Istebną a Koniakowem. Stromizny na szerokich drogach na pewno pozwolą rozciągnąć stawkę i w dalszej części dystansu uniknąć tłoku. Leśnymi krętymi drogami dojeżdżamy do miejscowości Laliki. Na 1 bufecie na przełęczy Kotelnica na pewno będziemy już czuli w nogach sporo podjazdów. Jednak, to dopiero rozgrzewka. Polnymi i leśnymi drogami docieramy do Rajczy. Tutaj inaczej niż w poprzednich dwóch latach prawie od razu dojeżdżamy do rozjazdu MEGA i CLASSIC. Dystans MEGA za Dworcem Kolejowym jedzie prosto i wjeżdża w niebieski szlak turystyczny. To podjazdowy, wymagający kondycyjnie odcinek. Jadąc bez przerwy tym szlakiem dojeżdża do miejsca gdzie ponownie łączy się z trasą, królewskiego dystansu – CLASSIC.
Dystans CLASSIC w Rajczy skręca w prawo. Podobnie jak w latach poprzednich – rozpoczyna wspinaczkę w kierunku Rysianki. Zółtym szlakiem jedziemy w kierunku Redykalnego Wierchu, jednak po kilku kilometrach podjazdu opuszczamy go i skręcamy w prawo na zjazd do miejscowości Złatna. I tutaj czeka na nas jedna z największych atrakcji MTB Trophy 2017. Piękny singlowy trawersujący podjazd niebieskim szlakiem prowadzącym do Rysianki. Piękny odcinek, a jedyne czego brakuje, to widoku Jeziora Garda w dole… Tak docieramy do krótkiego odcinka stromej drogi prowadzącej nas na szczyt Rysianki. Z Rysianki mamy do pokonania kawałek przyjemnego szlaku do Lipowskiego Wierchu a z niego… Niesamowity, nieziemski!!! Zjazd zielonym szlakiem do Hali Boraczej. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba przejechać! Łączymy się z dystansem MEGA. Trasa do prowadzi przez osadę Milówki. Za szczytem pagórka Borucz skręcamy gwałtownie w brzozowy zagajnik i w miejscowości Milówka osiągamy bufet.
Dystans MEGA i Classic od tego miejsca aż do miejscowość Kamesznica jadą asfaltowymi drogami z szutrowym łącznikiem. Dość płaski odcinek to ostatni moment na złapania oddechu. Chociaż boli zadek, to od osady Zadek musimy wykrzesać siły aby wdrapywać się szutrami i leśnymi drogami  w kierunku Baraniej Góry. Nawrót w prawo i w kierunku mety kawałek technicznego zjazdu niebieskim szlakiem przez szczyt Gańczorka. Stamtąd ostatni wymagający podjazd tego etapu na Tyniok. Spod szczytu Tynioka, zjeżdżamy szybkimi leśnymi duktami przeplatanymi polnymi i asfaltowymi odcinkami aż do mety. Prosimy o rozwagę. Zmęczenie, stromizny i stosunkowo łatwy teren mogą spowodować osłabienie koncentracji. Uważajcie na siebie!
Etap nr 2 za nami – „Ale urwał, ale to było dobre!!!”
Bufety na dyst. Classic
Bufety na dyst. MEGA
1. 20 km   2. 34 km   3. 58 km
1. 20 km   2. 41 km
Lokalizacja
START (Istebna Stadion Centrum) Google Maps

META (Istebna Stadion Zaolzie) Google Maps