Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

Beskidy MTB Trophy 2013 - ETAP I

Pierwszy etap wyścigu „na papierze” wyglądał dość łagodnie w porównaniu z tym co czeka nas w dniach kolejnych. Jednak pogoda postanowiła podnieść troszkę poziom trudności, od samego rana w Istebnej padał deszcz. W trakcie dnia opady chwilowo odpuszczały, ale trasa i tak była obfita w błoto. 

005

Na starcie wyścigu stanęło blisko 500 zawodników i zawodniczek. Zaraz po starcie w czołówce widać było zawodników, którzy tego dnia mieli odegrać kluczowe role. Na czele peletonu byli bracia, Piotr i Adrian Brzózka, Sebastian Szraucner, Patryk Piasecki wraz z teamowym kolegą Pawłem Kowalkowskim. W czołówce jechali także Czesi: Ondrej Fojtik, Nikola Ivanov, widoczny był też Rosjanin Alexei Pichugin oraz Duńczyk Christian Sloth Christiansen.

013

Przed pierwszym bufetem doszło do pierwszej selekcji równym tempem razem podążali Piotr i Adrian Brzózka wraz z Sebastianem Szraucnerem. Patryk Piasecki miał defekt przez co stracił kontakt z czołówką. Przed drugim bufetem zawodnicy JBG-2 podkręcili tempo i kontynuowali jazdę we dwóch, Sebastian Szraucner tracił do nich około 5min. Na. Do mety wypracowali sobie 8min 30sek przewagi nad Sebastianem. Nikola Ivanov uplasował się na 4 mijescu, przyjeżdżając na metę tuż przed Ondrejem Fojtikiem.

007

Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Szwedka, Asa Erlandsson. Na drugim miejscu przyjechała Justyna Frączek, a na trzecim Hanna Verheles z Ukrainy.

009

Dzisiaj pogoda nie pozwoliła uczestnikom na podziwianie urokliwych widoków Beskidów, jednak opadająca mgła dodała rywalizacji niepowtarzalnego klimatu. Jutro przed uczestnikami kolejny dzień zmagań, danie główne drugiego etapu to Rysianka. Mamy nadzieję, że jutro pogoda będzie bardziej łaskawa i pozwoli na podziwianie Beskidów w pełnej krasie.