Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
20-23.06.2019
CZAS DO STARTU:

10. Beskidy MTB Trophy - zapisy otwarte!

Jest lipiec, już za niecałe 3 tygodnie zaczyna się kolejna górska przeprawa – Sudety MTB Challenge. Jednak wielu z Was z pewnością wciąż myślami jest przy Beskidy MTB Trophy. I to nie tylko przy ubiegłej edycji, ale i przy tej nadchodzącej, bo, jak powiedział Jarek Hałas – najlepszy polski zawodnik na tegorocznym dystansie Classic „Beskidy MTB Trophy to wyścig, na który chcesz wrócić już w momencie przekroczenia linii mety. Im więcej razy startujesz, tym bardziej uzależnia.”

Tegoroczna edycja potwierdza, że Trophy staje się coraz bardziej doceniane w Europie. W tym roku mieliśmy na starcie dwóch krajowych mistrzów w maratonie MTB (XCM). Nie trudno zgadnąć, że im się u nas spodobało. Co najbardziej docenili?

_18K4069

„Jeden z lepszych wyścigów, jakie kiedykolwiek przejechałem. Kilometry świetnych szlaków w pięknych polskich górach. Zdecydowanie teren na rower z pełnym zawieszeniem – czyli coś zupełnie odbiegającego od tras, jakie można spotkać na wielu europejskich maratonach, gdzie dominują szutrowe drogi.” powiedział Ben Thomas, zwycięzca dystansu Classic z tegorocznej edycji wyścigu i jednocześnie mistrz Wielkiej Brytanii w XCM.

Nie tylko trasy, ale też klimat i organizacja wyścigu przypadły do gustu zawodnikom, w tym Ryanowi Sherlockowi, mistrzowi Irlandii w maratonie MTB:
„Organizacja dopięta na ostatni guzik pozwoliła w pełni cieszyć się pięknymi trasami. Atmosfera wyścigu była fantastyczna. Czułem, jakbym codziennie ścigał się z grupą kumpli z całego świata. To był mój pierwszy raz w Polsce, ale z pewnością nie ostatni. Już zapisałem się na Sudety MTB Challenge.”

EZ3A7451

Okrągła, dziesiąta rocznica zasługuje na specjalne traktowanie. Mimo, że co roku staramy się dokładać nowe fragmenty tras, to na 2016 szykujemy nieserwowane wcześniej danie, które zadowoli nawet najstarszych beskidzkich wyjadaczy – całkowicie nowy etap, którego ukoronowaniem będzie, nie bójmy się słów, za-je-bisty singletrack ciągnący się wzdłuż czesko-słowackiej granicy. Na jesień wybieramy się na konkretny rekonesans, wiec spodziewajcie się więcej szczegółów na ten temat. Sami już nie możemy się doczekać.

Ale nie tylko przy trasach będziemy „dłubać”. Myślimy i o innych nowinkach i usprawnieniach. Chcemy, żeby było to najlepsze MTB Trophy w historii. Więcej informacji wkrótce. Tymczasem – zapisy na 2016 już rozpoczęte. Oferta ważna do wyczerpania zapasów, a te, jak pokazał ten rok, rozchodzą się szybko, jak świąteczny karp w marketach.

Tymczasem dla odświeżenia wspomnień - film z Beskidy MTB Trophy 2015: